Gündem

Bolu’da 21 Çocuk Hastaneye Kaldırıldı

Olayda su ya da gıda zehirlenmesi şüphesi araştırılıyor.  Hastaneye kaldırılan çocukların tedavisi devam ediyor. Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerince köydeki su deposundan incelenmek üzere numune alındı. Sağlık Bakanlığı‘nca da bölgeye inceleme yapmak üzere ekip gönderildiği öğrenildi.

Bolu’da Çocuklarda Zehirlenme Şüphesi

Bolu Valisi Erkan Kılıç,  Yuva köyünde 21 çocuğun kusma ve bulantı şikayetiyle  sağlık kuruluşlarına başvurduğunu belirtti.  Kılıç, “Su kaynaklı veya gıdadan olabilir, araştırma devam ediyor, daha netleşmedi. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Depoda klor cihazı da vardı, klorlama da yapılıyordu ama bakıyoruz. Şu an net bir şey yok. Zaten sadece çocuklarda oldu.” diye konuştu.

Hayati Tehlike Yok

Hastaneye gelen çocuklardan bazılarının tedavisinin yoğun bakım ünitesinde sürdüğünü aktaran Kılıç, “Yoğun bakımda olanlar var ama bir kısmı çıktı, diğerleri de çıkacak gibi. Bir süre gözetimden sonra yoğun bakımdan çıkma durumları oluyor. Şu an hayati tehlikeleri yok.” ifadesini kullandı.

Vali Kılıç, hastaneye başvuran çocukların bir kısmının ise il dışına gönderildiğini kaydetti. Hastanede 12 yaşındaki oğlunun tedavisi devam eden Sezgin Aydoğan, çocuğunun karın ağrısı, ishal ve halsizlik gibi şikayetleri olduğunu anlattı.

Zehirlenmenin nedeni hakkında bilgilerinin olmadığını dile getiren Aydoğan, “Sudan da başka bir şeyden de olabilir. Konunun araştırıldığı söyleniyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu