Gündem

Bakan Koca’dan Bodrum Devlet Hastanesi Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bodrum Devlet Hastanesinin yerli ve yabancı turistler ile ilçe halkının sağlık hizmeti ihtiyaçlarını üstün bir performansla karşıladığını ve hastaların memnuniyet düzeyinin yüksek olduğunu belirtti.

Bodrum Devlet Hastanesi’ne ilişkin paylaşımda bulunan Bakan Koca, “Bodrum Devlet Hastanemiz, yerli ve yabancı turistlerimizle ilçe halkının sağlık hizmeti ihtiyaçlarını üstün bir performansla karşılıyor. Hastaların memnuniyet düzeyi yüksek” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın paylaştığı videoda, trafik kazası sebebiyle Bodrum Devlet Hastanesinde tedavi gören bir kişi, hastanenin hem personel hem de temizlik konusunda çok iyi bir noktada olduğunu söyleyerek teşekkürlerini iletti. Yatarak tedavi gören bir başka hasta da duygularını “Doktorlar, hemşirelerin yaklaşımı, her şey mükemmel. Burada hiçbir sıkıntı çekmedik. Tüm hastane personeline çok teşekkür ediyorum.” sözleriyle dile getirdi. Hastaneden hizmet alan yurt dışından bir kişi de videoda, hastanenin hem fiziki imkanları hem temizlik açısından çok iyi olduğunu vurgulayarak, “Personel çok ilgili, doktorlar alanında uzman ve çok ilgili. Her şeyi yapmaya hazırlar, hastalarına karşı çok ilgililer ve bu da açıkça görülüyor. Doktorlara, uzmanlara ve personele benimle bu kadar güzel ilgilendikleri için teşekkür ediyorum.” söylemlerinde bulundu. Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Berkan Şahin de hastaneden sadece yerli değil yabancı turistlerin de hizmet aldığını ve bu hastalara Uluslararası Turizm Departmanıyla hizmet verildiğini anlattı.

Op. Dr. Şahin, “İlçemizin turizm bölgesi olması nedeniyle hasta sayımızdaki artışı yaz aylarında daha fazla hissediyoruz. Hastanemize aylık yaklaşık 50 bin hasta başvurusu oluyor. Arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla bu hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.” bilgisini paylaştı. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu