Gündem

Bakan Koca Şampiyonlar Ligi Finali Önlemlerine İlişkin Açıklama Yaptı

Bu akşam İstanbul’daki Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek olan Şampiyonlar Ligi finali için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7 adet revirin kurulduğunu ve 30 ambulansın yanı sıra 112 Acil için 134 kişi, UMKE için 20 kişi ve özel sağlık personeli için ise 24 kişinin görev alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, bu akşam Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Manchester City ve Inter arasında gerçekleşecek olan Şampiyonlar Ligi finalinin “kıran kırana” bir mücadeleye sahne olacağını belirtti.

Bakan Koca paylaşımında, “Sahadakiler, tribündekiler ve seyirciler için olası fakat arzu etmediğimiz durumlara karşı gerekli sağlık hizmetleri için hazırlıkları yaptık. 7 revir kurulan stat ve çevresinde görevli 112 personeli sayısı 134, 112 ambulansı sayısı 22, özel sağlık ambulansı sayısı 8, UMKE personeli sayısı 20, özel sağlık personeli sayısı ise 24. Ayrıca İstanbul’un birçok noktasında, olası ihtiyaçlara karşı sağlık hizmetleri için gerekli hazırlıklar yapılmış, 5 hastane görevlendirilmiştir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu