Gündem

Bakan Bilgin: “Herkes Haklarını Birikmiş Olarak Alacak”

NTV canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gündeme ilişkin konular hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Bilgin, EYT kapsamında emekli maaşlarının bağlanma süresi hakkındaki bir soruya cevaben, yaklaşık 1 milyon 700 bin başvurunun alındığını ve son üç aydır SGK personelinin olağanüstü bir çaba gösterdiğini belirtti.

Maaş bağlama işlemlerinin sürdüğünü dile getiren Bakan Bilgin, “Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum. Çok az bir süre kaldı, bu hafta içerisinde tamamlanır. Tamamlanmasa da en fazla bir hafta veya 10-15 gün sarkar. Ama kimsenin endişesi olmasın, herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak. Bazen eksik işlemleri olanlar var, onların dosyaları tamamlanıyor, onlarla ilgili hiçbir sorun yok.” ifadelerini kullandı.

“Bizim açıklamamız açık, 22 bin lira olacak”

Çalışma hayatında EYT ve 3600 ek gösterge gibi pek çok çalışmanın tamamlandığını dile getiren Bakan Bilgin, “Son kapattığımız dosya, geçici işçiler dosyası oldu. Onu Meclis’e intikal ettirebildik. Bunların birçoğu Meclis’te çözülecek. Yani biz hazırlığı yapıyoruz, teknik çalışma Meclis’te yapılıyor. Dolayısıyla orada benim önümde taşeron işçileri kaldı.” diye konuştu. (Kaynak: AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu