Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimleri İle Hızlı Ambulans Şöförleri Yetiştiriliyor

Ambulans Şoförleri Kışa Hazır

Kars’ın 112 acil servis ambulans şoförleri bölgenin uzun süre yoğun ve zorlu geçen hava koşullarına karşı verilen eğitim ve yapılan  testlerde  gösterdikleri başarıyla eğitmenlerin ve halkın tebriklerini toplamayı başardılar.

Kadın ve erkek sürücülerden oluşan 24 kişilik ekibe kışa hazırlıklı olmaları amacıyla 8 kulvarda teorik ve uygulamalı ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi.  4 gün boyunca devam eden bu eğitimlerde kadın sürücülerimiz de gösterdikleri üstün başarılarıyla gözleri üstünde toplamayı başardı.

En kötü hava şartlarına bile hazır olduklarını dile getiren İl Ambulans Servisi Başhekimi Ercan Kuyumcu, “Bugün burada zorlu kış şartlarında girmeden önce kış memleketi olan Kars’ta ambulans servisinin şoförleri eğitimini planladık. 24 şoförü eğitimden geçirdik. Her şey halkımız için,  halkımıza daha iyi, daha donanımlı teknik yetenekleri, sürüş yetenekleri gelişmiş şoförlerle hizmet verebilmek” dedi.

Öte yandan aralarında kadın sürücülerin de olduğu 24 ambulans şoförü, gösterdikleri performansla güven verdi. Ambulans şoförleri 8 ayı kış olan Kars’ta hazır olduklarını aldıkları eğitimle göstermiş oldular. sözleriyle de sağlık personellerine olan güvenini ve desteklerini iletmeyi de unutmadı.

Ambulans Şoförleri Kışa Hazır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir