Gündem

Adana’da Sahte Doktorluk Yapan Suriye Uyruklu 3 Kişi Gözaltına Alındı

Adana’nın Seyhan İlçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince bir binaya düzenlenen operasyonda, Suriye uyruklu oldukları tespit edilen şahıslara ait tıbbi ilaç ve malzemeler ele geçirildi. Diploması olmadığı halde sahte doktorluk yaptıkları iddia edilen 3 Suriyeli hakkında soruşturma başlatıldı.

Seyhan ilçesinde Suriye uyruklu kişilerin çalıştığı 7 katlı bir işyeri binasına, bazı yabancı uyrukluların tedavi amacıyla geldiği belirledi. Polis ekiplerinin baskın düzenlediği binada, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle gerçekleştirilen aramada, 90 serum ile 300 iğne, anestezik ve bulantı önleyici 339 kutu ilaç, 259 enjektör, ultrason, mikroskop, şeker ölçüm gibi işlemler için kullanılan 8 tıbbi cihaz, 56 Covid-19 ve gebelik testi, 390 kan tüpü, 21 bin 645 lira ve çeşitli tıbbı malzemeler ele geçirildi.

Gerçekleştirilen operasyon sonucunda yakalanan ve doktor diploması olmadığı tespit edilen Suriye uyruklu 3 kişi hakkında, ‘Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak şekilde ilaç yapma ve satma’ ile ‘1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanuna Muhalefet’ suçundan soruşturma başlatıldı. (Kaynak: DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu