Gündem

400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi Açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılacağı törenle yeni Devlet Hastanesinin açılması planlanıyor.

Zonguldak’ta 2014 senesinde yapımına başlanan 400 yataklı yeni Devlet Hastanesinin inşaatı sona ermek üzere. %99’u tamamlanan hastane, iç tefrişat ve dışarıda yapılacak işlerin tamamlanmasının ardından son teknolojiye sahip malzemeler ve cihazlar yerleştirildikten sonra faaliyete geçecek.

Hastanenin açılmasıyla birlikte merkez ve ilçelere son teknoloji ile yüksek kalitede sağlık hizmeti sunulacak.

Yeni Devlet Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Yeni Devlet Hastanesini Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Fahrettin Koca’nın katılımıyla açmayı düşündüklerini ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Hastane inşaatımızın çoğu kısmı bitti. İçinde tefrişatlar ve yapılacak az bir iş kaldı. İnşallah yakın zamanda hastanemiz açılacak. Tabii ki eksikler çıktığında onlar da tamamlanmaya çalışılıyor. Hedefimiz önümüzdeki günlerde yakın zaman içerisinde hastanemizi açmak. Zonguldaklı hemşehrilerimizin hizmetine sunmak olacak. En azından sağlık bakanımız, o günkü duruma göre sayın cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a ziyaretleri olabilir. Çünkü belediyemizin de başlayacağı lavuar alanı projesi olsun, Acılık’taki proje olsun yakın zamanda bitiyor. Biliyorsunuz sahil projesi bitti. Az bir şey kaldı. Cumhurbaşkanımız projelerin takibi için Filyos’a geliyor. Bakarsınız sayın cumhurbaşkanımızın geldiği bir günde hem hastanemiz hem de diğer açılışlar olabilir” dedi.

400 yataklı yeni devlet hastanesi açılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu