Sendika

3 Sendikanın Birleşme Görüşmeleri Başlamadan Bitti

Geçtiğimiz hafta sendika üye sayımları yapılmış ve birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından sendikaların toplam üye sayılarına ilişkin paylaşımda bulunulmuştu.

Resmi sonuçlar ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanacak. Ancak elde edilen verilere göre toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanabilen sağlık ve sosyal hizmet çalışanları iş kolunda faaliyet gösteren yaklaşık 46 sendika arasında yalnızca 6 sendika yüzde 2 barajını geçti.

Barajı geçen sendikalar;

  1. Sağlık-Sen
  2. Türk Sağlık-Sen
  3. SES
  4. Hekim Birliği Sendikası
  5. Genç Sağlık Sendikası
  6. Hekimsen

Diğer sendikalara üye olan sağlık çalışanları ise barajın altında kalan sendikalarına birleşme çağrısında bulundu.

Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Sağlık Çalışanları Sendikası üyesi S. Atlas, yüzde 2 barajı altında kalan Sağlık Çalışanları Sendikasının, Hep-Sen sendikasının ve Genel Sağlık-İş sendikasının birleşme için ön görüşme yaptığını ancak henüz ilk aşamada anlaşmaya varılamayarak sürecin sona erdiğini ifade etti.

“Birleşme daha ilk adımda sağlanamayıp sona ermiştir”

Atlas, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Çalışanları Sendikası, Hep-Sen, Genel Sağlık-İş birleşme için ön görüşme yaptı. Fakat birleşme daha ilk adımda sağlanamayıp sona ermiştir. Neden sona erdiğini Tweet altında kendileri açıklarsa iyi olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu