Gündem

2 Yılda 2 Milyon 800 Bin Hastaya Hizmet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım 2020’de açılışında yer aldığı Tekirdağ Şehir Hastanesi yurt içinden ve yurt dışından hastalara şifa dağıtıyor.

5 Aralık’ta hasta kabul etmeye başlayan Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, Tekirdağ halkının yanı sıra civardaki illerden ve yurt dışından hasta kabul ediyor.

2 yıl içerisinde 2 milyon 800 bin hastaya hizmet 

Hastanede 2 yılda 2 milyon 800 bin hastaya şifa dağıtıldığını belirten başhekim Lütfi Çağatay Onar,  “Örneğin Erzurum’dan, Gaziantep’ten gelen hasta sayısı 500’ün üzerinde. Adana’dan gelen 600’ün üzerinde hastamız var. Bunun dışında Osmaniye’den, Bartın’dan, Sinop’tan bu ikamet adreslerinden hastalarımızın sayısının da toplam hasta sayısının beşte biri kadar olduğunu söylemek mümkün.” dedi.

Yurt içinden gelen hastaların yanı sıra yurt dışından da tedavi olmaya gelen hastalara muayene hizmeti sunduklarına değinen Onar, “Balkanlar’ın yanı sıra Kuzey Afrika’dan, Libya’dan, Mısır’dan, yine Irak’ın kuzey bölgesinden, bunun dışında İran’dan, Özbekistan’dan, Rusya’dan, Moldovya’dan, Romanya’dan gelen hastalarımız var.” şeklinde konuştu.

Hastanenin Kovid-19 salgın sürecinde sağlık personellerine nefes aldırdığını belirten Onar, “Şehir hastanelerinin gelişmiş bir sağlık altyapısı, standardın çok üstünde bir otelcilik hizmeti var. Bunun dışında hastaların ev konforu ortamı olduğunu söylemek mümkün. Doktor arkadaşların da yine çalışmaları esnasında kendilerini rahat hissettiğini söylemek mümkün.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin her geçen yıl çok daha fazla hastaya hizmet sunacağını da vurgulayan Başhekim Lütfi Çağatay Onar, şunları aktardı:

“Özellikle gastrointestinal cerrahi, onkolojik cerrahi ve kardiyovasküler sistem cerrahisinde kurumumuzun ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında yeni açılan kurumlar genelde illerinde başarılı olmuş doktorları toplamasıyla biliniyor. O yüzden daha evvel çalıştıkları illerden de alışkanlıkla hastaların hekimlerimizi takiben Tekirdağ Şehir Hastanesine geldiğini söylemek mümkün. Memnuniyet anketlerimizde hasta memnuniyet oranı yüzde 95’in üzerinde. Hatta yüzde 98’in üzerinde olduğunu söylemek mümkün.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu