Gündem

14 Mart Tıp Bayramı’nda Uzman Çavuşu Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

Alınan haberler neticesinde, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde 14 Mart Tıp Bayramı‘nda Dr. Tahir Tarımer’i (26) darbetmediği belirlenen uzman çavuş Ali Aladağlı (32) taburcu olurken alkışla protesto eden sağlık personelleri hakkındaki soruşturmayı bitirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın imzası bulunan rapor doğrultusunda, doktor, ebe, hemşire ile hastane personelinin bulunduğu 43 kişiye kademe ilerlemesinin durdurulması, aylıktan kesme, kınama, yevmiye ve yazılı uyarı gibi cezaların verilmesi gerekçeli olarak bildirildi.

14 mart tıp bayramı'nda uzman çavuşu protesto eden sağlık çalışanlarına ceza yağdı

 

ALADAĞLI, İFADESİ ALINMAK ÜZERE KOMİSER HAMDİ BEY POLİS MERKEZİ’NE GÖTÜRÜLDÜ

Muğla‘nın Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı‘nda görevli uzman çavuş Ali Aladağlı, 14 Mart’ta gece saatlerinde rahatsızlanınca acil sağlık ekiplerince Yatağan Devlet Hastanesi‘ne sevk edildi. İlk müdahale sonrası Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne sevk edilen Ali Aladağlı, kendisini muayene etmek için gelen acil serviste Dr. Tahir Tarımer (26) ile arbede yaşadı.

Hastanenin güvenlik personellerinin müdahalesi üzerine Dr. Tarımer, tartışmada Aladağlı tarafınca darbedildiğini belirtti. Vücudunun çeşitli yerlerinde arbede izlerinin oluştuğunu ve gözlüğünün kırıldığını belirten Dr. Tarımer, darp raporu alarak Aladağlı‘dan şikayetçi oldu.

Aynı şekilde darp raporu alan uzman çavuş Ali Aladağlı, daha sonra apandisit teşhisi konularak ameliyat edildi. Ameliyatın sonrası genel cerrahi servisinden taburcu edilen Aladağlı, sağlık çalışanlarının, “Sen şiddette bulundun, darbettin, hakaret ettin. Biz seni tedavi ettik, taburcu ediyoruz.” sloganları arasında alkışla protesto etti. Ekip aracına bindirilen Aladağlı, ifadesinin alınması için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘ne götürüldü.

14 mart tıp bayramı'nda uzman çavuşu protesto eden sağlık çalışanlarına ceza yağdı

ASIL MAĞDURUN KENDİSİ OLDUĞUNU BELİRTEN ALADAĞLI DOKTORDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Polis merkezinde tekrar rahatsızlanan uzman çavuş Ali Aladağlı, ifadesi alınmadan apandisit operasyonu olduğu bölgede şiddetli ağrı sebebiyle polis ekiplerince Menteşe Devlet Hastanesi‘ne götürüldü. Hastanedeki tedavisi sonrası tekrar taburcu olan Aladağlı, yine Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘ne getirildi. Verdiği ifadesi neticesinde Aladağlı, burada asıl mağdurun kendisi olduğunu söyleyerek,

Sağlık çalışanına hakaret etmedim, fiziki müdahalede bulunmadım. Kamuoyunda haksız bir şekilde linç edildim ve iftiraya uğradım. Bu nedenle doktordan şikayetçiyim.” söylemlerinde bulundu.

Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘nde ki işlemleri sonrası adliyeye gönderilen Aladağlı hakkında idari soruşturma başlatıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Kaynak: DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu