Gündem

Marmaris’te “112 Acil Sağlık Hizmetleri Hatıra Ormanı” Oluşturuldu

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kapsamında, Muğla’nın Marmaris ilçesinde, orman yangınlarından etkilenen alanların ağaçlandırılması için “112 Acil Sağlık Hizmetleri Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

21 Haziran’da Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi Yedi Adalar bölgesinde başlayan orman yangını sonucu zarar gören alanda, Marmaris ilçesi fidan dikim etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli 112 ve UMKE çalışanları da katıldı.

Ağaçlandırılması amacıyla hazırlanan alanda zakkum, akasya, defne, kızılçam, mavi servi, kara servi ve keçiboynuzundan oluşan bin 112 fidan toprakla buluşturuldu.

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, etkinlikte yaptığı konuşmada Marmaris’te 29 Temmuz 2021’de başlayan ve 9 gün sonra söndürülebilen yangında 9 bin 52 hektarlık orman alanının küle döndüğünü dile getirdi.

Yaşanan bu yangının ardından da ilçede orman yangınları yaşandığını vurgulayan Mülayim, “Bölgenin ağaçlandırılmasına sağlık çalışanlarının da desteğinin olmasını istedik. Bu kapsamda zarar gören alanlardan biri olan Yedi Adalar mevkisine 1112 ağaç diktik. Çok anlamlı bir etkinlikte bir araya geldik.” söylemlerinde bulundu.

Yapılan etkinliğe, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, Marmaris Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Murat Çam, Marmaris Orman İşletme Müdür Vekili Volkan Aydın, ilçedeki sağlık kurumlarının yöneticileri, orman işçileri ve öğrenciler de katılım gösterdi.

marmaris'te "112 acil sağlık hizmetleri hatıra ormanı" oluşturuldu

OLAY

21 Haziran’da Yedi Adalar bölgesinde başlayan orman yangını, 24 Haziran’da kontrol altına alınmıştı. Yangının sebebini oluşturan Sacit A isimli şüpheli 23 Haziran’da polis ve jandarma ekipleri tarafından yakalanmıştı.

Sigaralarını söndürmeden üç farklı yerde attığı itiraf eden sanık, Orman Kanunu’nun 110/4 maddesi gereğince 20 bin güne kadar adli para cezası ile 10 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu